על ינץ לוי

ינץ לוי הוא סופר למבוגרים ולילדים, תסריטאי, מנחה טלוויזיה, עיתונאי, עורך, מרצה ומורה, זוכה פרס הספריות הציבוריות לשנת 2010. ינץ מנחה את תכנית הטלוויזיה מה הסיפור? ועורך מפגשי סופר ברחבי הארץ. ינץ נולד למשפחה ברוכת ילדים שטיפחה את אהבת היצירה והסיפורים. לכן לא פלא שמצא את עצמו עוסק בכתיבת סיפורים לילדים ולמבוגרים – בספרים, בתסריטים לטלוויזיה ובעיתונות.

כתיבה  ספרותית: מלבד סדרת ספרי “הרפתקאות דוד אריה ” כתב ינץ את הרומן לילדים המורה דרורה לא מפלצת, את אסופת הסיפורים סיפורי איש היער, הרומן הימאליה בשר ודם (זמורה ביתן) ואת סיפורים מי תהום(הקיבוץ המאוחד). בשנת 2015 עתיד להתפרסם רומן חדש למבוגרים פרי עטו – תוחלת החיים. ינץ הוא מתרגם האוטוביוגרפיה של מהאטמה גנדהי (כולל פתח דבר והערות) וספרים רבים אחרים.

כתיבה לטלוויזיה: ינץ לוי שימש כתסריטאי בסדרות הדרמה חמישה גברים וחתונה (ערוץ 10), שירות חדרים (ערוץ 2), לונדון פינת בן יהודה, סדרת תעודה בנושא עברית בהנחיית ירון לונדון  (YES וערוץ 100). בימים אלה הוא כותב סדרת דרמה לילדים נוער.

עריכה: בעבר שימש ינץ עורך בכיר בהוצאת “ידיעות ספרים” והיה אחראי על ספרות מתורגמת ועיונית. כמו כן, עבד כעורך תרגום וספרות מקור עם רבות מההוצאות לאור המרכזיות בישראל.

הוראה: ינץ לוי לימד ומלמד בקביעות בהשתלמויות מורים מטעם משרד החינוך ובמסגרות נוספות (אסכולות, אוני’ ת”א ועוד). כסופר הוא עורך מפגשים תדירים עם תלמידים ומורים ברחבי הארץ. על מפגשי הסופר.

עיתונות, טלוויזיה ורדיו: לינץ פינה קבועה להמלצה על ספרי ילדים ברצועת הבוקר של ערוץ 2. הוא כתב על ספרי ילדים במגזין “להיות הורים”. כמו כן, כתב טור קבוע בנושאי שפה ותרבות ב-NRG מעריב. בעבר שידר את התכניות שיעור חופשי (חינוך והורות) ומחפש מילים (תרבות ושפה) ברדיו מהות החיים. כמו כן כתב מאמרים באתר מאקו.